Wypełnianie bruzd i zmarszczek

Skuteczna metoda odmłodzenia i poprawy wyglądu, oraz modelowania twarzy

Wypełnianie zmarszczek – kwas hialuronowy

 

Zabieg z wykorzystaniem usieciowanego kwasu hialuronowego pomaga odwrócić efekty starzenia się skóry. Już po dwudziestym piątym roku życia stężenie kwasu hialuronowego w skórze zaczyna spadać – skóra się odwadnia, traci jędrność i elastyczność. Zmienia się owal twarzy, pojawiają się drobne zmarszczki i fałdy skórne. Wprowadzenie kwasu hialuronowego w miejsca problemowe powoduje ich wygładzenie i ujędrnienie. Efekt jest natychmiastowy i spektakularny – a można go osiągnąć w czasie tak krótkim, jak przerwa na lunch!

Kwas hialuronowy to najczęściej stosowany produkt wypełniający. Preparat poprzez działanie objętościowe natychmiast po zabiegu spłyca zmarszczki i poprawia objętość tkanek. Kwas hialuronowy poza działaniem wypełniającym działa od wewnątrz dając efekt silnej stymulacji skóry. Pobudzając ją do regeneracji poprawia gęstość, nawilżenie i elastyczność skóry. Dzięki temu nawet po jego wchłonięciu zmarszczki są już na ogół płytsze niż przed zabiegiem.

W zależności od wskazań dobieramy różne gęstości preparatu od bardzo delikatnych zawierających małe cząsteczki kwasu po preparaty wolumetryczne. Efekty są natychmiastowe i utrzymują się około 10-12 miesięcy.

 

Wypełnianie bruzd nosowo-wargowych

 

Głębokie fałdy biegnące od skrzydełek nosa do kącików ust zdarzają się już u młodych osób. Są naturalnym zagłębieniem skóry twarzy, ale zbyt głębokie dają wrażenie opadania policzków. Ich pogłębienie około 40 roku życia jest efektem „obniżania” się policzków.

Do wypełniania bruzd nosowo – wargowych proponujemy preparaty kwasu hialuronowego o różnej gęstości. Zabiegi wypełniania oprócz efektu zmniejszenia bruzd i przywrócenia harmonii rysów twarzy przyczyniają się również do regeneracji skóry. Ilość kwasu hialuronowego zależy od wielkości i głębokości bruzd. Zazwyczaj jest to 1-2 ampułki.

Podniesienie kącików ust

 

Opadanie kącików ust to dość częsta przyczyna powodująca smutny, zmęczony wyraz twarzy. Czerwień wargowa u osób młodych jest pełna, dobrze uwodniona, sprężysta. Z wiekiem usta stają się mniej wypełnione. Zapadnięte kąciki ust oraz niewielkie załamania skóry biegnące od kącików ust w dół twarzy dają wygląd twarzy smutnej „usta w podkówkę” i nawet dobry makijaż tego nie jest w stanie zatuszować. Zabieg wypełnienia i uniesienia kącików ust kwasem hialuronowym przywraca pogodny wyraz całej twarzy.

Wygładzanie zmarszczek palacza

 

To pionowe zmarszczki nad górną wargą szczególnie ujawniające się w ułożeniu ust „jak do gwizdania”. Pojawiają się najczęściej po 45 roku życia. Można je wypełnić kwasem hialuronowym. Najczęściej u osób u których pojawiły się „zmarszczki palacza” wskazane jest niewielkie powiększenie ust i wypełnienie kącików. Taki kompleksowy zabieg można wykonać jednorazowo.

Wygładzanie zmarszczek marionetki

 

Fałdy marionetki zwane również zmarszczkami smutku to zmarszczki poniżej kącików ust biegnące pionowo w dół. Dobry efekt uzyskuje się wypełniając te fałdy gęstym kwasem hialuronowym. Ilość preparatu zależy od wielkości i głębokości bruzd. Zazwyczaj jest to od 0,5 do 1 ampułki.

Ta strona używa cookies.

Czytaj więcej na temat polityki cookies.