Fotodepilacja

Zabieg powstał z myślą o wszystkich osobach, które mają dość ciągłego usuwania owłosienia oraz dla tych, którzy źle reagują na tradycyjne metody depilacji (podrażnienia, zapalenie mieszków włosowych, wrastanie włosów).

Fotodepilacja wywołuje tzw. selektywną fototermolizę, polegającą na konwersji energii świetlnej w energię cieplną, która odpowiedzialna jest za niszczenie komórek macierzystych mieszka włosowego związanych z cyklicznym wzrostem włosów.

Program zabiegów zakłada serię składającą się z 6-8 zabiegów powtarzanych cyklicznie co 4–6 tygodni. Efekty zabiegu widoczne są już po pierwszej sesji. Po każdej sesji ilość i objętość włosów ulega znacznej redukcji, a ich wzrost jest dużo wolniejszy, niemniej jednak ich likwidacja wymaga powtórzeń.

Na skuteczność zabiegów wpływa wiele czynników. Są nimi np. fototyp skóry, charakterystyka partii ciała poddanej zabiegowi, profil hormonalny, czy płeć. Właśnie z tego względu trudno jest ocenić z góry, jaka ilość zabiegów jest optymalna dla danego klienta. Np. jasne i cienkie włoski na kobiecej twarzy mogą potrzebować większej ilości zabiegów niż w przypadku fotodepilacji ciemnych i grubych włosków na jasnych łydkach. Im bardziej nietypowe dla danej płci miejsce występowania owłosienia tym mniejsza efektywność poszczególnych zabiegów – ich usunięcie będzie wymagało większej ilości zabiegów.

Kluczowym czynnikiem mającym wpływ na powodzenie zabiegu fotodepilacji jest przeprowadzenie go w trakcie jednej z 3 faz wzrostu włosa – anagenu. Jest to jedyny moment, gdy możliwe jest doprowadzenie energii cieplnej aż do korzenia mieszka włosowego i naruszenie odżywiających go komórek macierzystych.

Możecie się Państwo spotkać z zapewnieniami innych gabinetów o 100% skuteczności przeprowadzanych przez nich zabiegów. Prawda jest jednak taka, że w związku z mnogością czynników jakie wpływają na porost włosa nigdy nie można mieć stuprocentowej pewności, co do skuteczności zabiegu – nie gwarantuje tego absolutnie żadna metoda.

Zakres możliwych do uzyskania rezultatów można przedstawić jako:

Efekt trwałego usunięcia owłosienia jest trudniejszy do osiągnięcia:owlosienie-przed-i-po

Przeciwwskazania do zabiegu:

– ciąża, karmienie piersią,

– przewlekłe choroby skóry takie jak bielactwo, łuszczyca, nadwrażliwość na światło,

– rozrusznik serca,

– choroba nowotworowa,

– epilepsja,

– niewyrównana cukrzyca,

– leki fotouczulających,

– zioła/herbatki ziołowe: dziurawiec, nagietek, skrzyp, bratek,

– zaburzenia krzepnięcia krwi, stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi,

– skłonność do powstawania bliznowców,

– metalowe implanty w obszarze zabiegowym.

W razie jakichkolwiek wątpliwości skonsultuj się ze swoim lekarzem prowadzącym.

Zalecenia przed zabiegiem/po zabiegu:

– przyjmowanie wit. A (przestać stosować 5 dni przed zabiegiem),

– opalenizna (1 miesiąc), samoopalacz (przestać używać na 2 tyg. przed zabiegiem),

– zabiegi z wykorzystaniem IPL’a można wykonywać po 3 miesiącach od zakończonej terapii hormonalnej,

– zabiegi z wykorzystaniem IPL’a można wykonywać po 6 miesiącach od zakończenia leczenia retinoidami,

– depilacja, wyrywanie pęsetą, woskowanie – należy zaprzestać tych metod usuwania niechcianego owłosienia na 1miesiąc przed rozpoczęciem serii zabiegów,

– blokery typu Etiaxil zastosować ostatni raz tydzień przed zabiegiem depilacji pach,

– w przypadku fotodepilacji pach nie należy stosować dezodorantów z alkoholem przez 1-2dni,

– owłosienie zgolić dzień przed zabiegiem,

– po zabiegu skórę należy chronić przed bezpośrednim oddziaływaniem światła, zaleca się stosowanie filtru SPF 50. Niewskazana jest sauna przez kilka dni.

Ta strona używa cookies.

Czytaj więcej na temat polityki cookies.