Bezpieczny salon!

AUTOKLAW – HIGIENICZNE I W PEŁNI BEZPIECZNE ZABIEGI KOSMETYCZNE

 

Należy pamiętać, że sterylizacja narzędzi w autoklawie to jedyny i skuteczny sposób na właściwe czyli higieniczne przygotowanie ich do zabiegu. Wszystkie inne metody są dezynfekcją ( m.in. myjka ultradźwiękowa i sterylizator kulkowy) i nie zapewniają klientowi należytego bezpieczeństwa. Brodawczaki, WZW, HIV, czy grzybica, to realne zagrożenie w zabiegu wykonywanym niesterylnymi narzędziami. Umawiając się na pedicure czy manicure, nie warto kierować się jedynie najniższą ceną, a zapytać o autoklaw medyczny. Zdrowie jest przecież najważniejsze.

 

W naszym gabinecie narzędzia do manicure, pedicure czy głowice diamentowe do mikrodermabrazji  są sterylizowane w autoklawie medycznym i pakowane w jednorazowe pakiety, otwierane bezpośrednio przy kliencie podczas zabiegu.

autoklaw1

WARTO WIEDZIEĆ:

Czym różni się sterylizacja od dezynfekcji i jakie ryzyko niesie za sobą zabieg niewysterylizowanymi narzędziami?

 

Dezynfekcją nazywamy zabiegi polegające na zmniejszeniu liczby wegetatywnych (żywych) form drobnoustrojów zaś sterylizacją usunięcie wszystkich form mikroorganizmów zarówno wegetatywnych jak i przetrwalnikowych. Jedynie sterylizacja w autoklawie zapewnia pełne bezpieczeństwo podczas zabiegu.

 

Czym są przetrwalniki?

 

Przetrwalniki, zwane nasieniem, to swoista kapsuła ratunkowa dla mikroorganizmów, która umożliwia im przetrwanie w skrajnie niekorzystnych do życia warunkach. Mogą, to być niskie lub wysokie temperatury, brak substancji odżywczych i wody, promieniowanie UV, czy niekorzystne pH. Mikroorganizmy choć są małe i niewidoczne gołym okiem potrafią być bardzo zaradne i przebiegłe. Ożywają dopiero w sprzyjających warunkach. Wilgoć i ciepło, to dla nich raj na ziemi.

 

Jakie organizmy wytwarzają formy przetrwalnikowe?

 

Przetrwalniki są powszechne wśród bakterii (endospory), glonów (cysty) i grzybów (skleroty).

 

W jaki sposób sterylizuje się przybory i narzędzia do pedicure i manicure w naszym gabinecie kosmetycznym?

 

Jedynym skutecznym sposobem na sterylizowanie narzędzi, to wyjaławianie ich w autoklawie. W salonie Enklwa, narzędzia sterylizuje się w autoklawie parowym, nowej generacji, posiadającym Certyfikat jakości obowiązujący na terenie całej Wspólnoty Europejskiej (UNI EN ISO 9001 & EN 13485). Wyjaławianie odbywa się w odpowiedniej temperaturze 134 stopni Celsjusza i przy odpowiednim ciśnieniu 2,1 bara w ciągu 20 minut. Należy przestrzegać wszystkich trzech parametrów (temperatury, ciśnienia i czasu), gdyż przetrwalniki są odporne na działanie wysokich temperatur. Działanie samej temperatury, nawet 100 stopni Celsjusza przez dłuższy okres, ich nie zabija.

 

Zapisując się do naszego newslettera będziesz zawsze na bieżąco z tym, co dzieje się w naszym salonie. Dodatkowo skorzystasz ze specjalnych ofert, które przygotowujemy i zmieniamy niemalże co chwilę. A to wszystko dla Ciebie!

Ta strona używa cookies.

Czytaj więcej na temat polityki cookies.