Bezpieczny salon!

AUTOKLAW – HIGIENICZNE I W PEŁNI BEZPIECZNE ZABIEGI KOSMETYCZNE

 

Należy pamiętać, że sterylizacja narzędzi w autoklawie to jedyny i skuteczny sposób na właściwe czyli higieniczne przygotowanie ich do zabiegu. Wszystkie inne metody są dezynfekcją ( m.in. myjka ultradźwiękowa i sterylizator kulkowy) i nie zapewniają klientowi należytego bezpieczeństwa. Brodawczaki, WZW, HIV, czy grzybica, to realne zagrożenie w zabiegu wykonywanym niesterylnymi narzędziami. Umawiając się na pedicure czy manicure, nie warto kierować się jedynie najniższą ceną, a zapytać o autoklaw medyczny. Zdrowie jest przecież najważniejsze.

 

W naszym gabinecie narzędzia do manicure, pedicure czy głowice diamentowe do mikrodermabrazji  są sterylizowane w autoklawie medycznym i pakowane w jednorazowe pakiety, otwierane bezpośrednio przy kliencie podczas zabiegu.

autoklaw1

WARTO WIEDZIEĆ:

Czym różni się sterylizacja od dezynfekcji i jakie ryzyko niesie za sobą zabieg niewysterylizowanymi narzędziami?

 

Dezynfekcją nazywamy zabiegi polegające na zmniejszeniu liczby wegetatywnych (żywych) form drobnoustrojów zaś sterylizacją usunięcie wszystkich form mikroorganizmów zarówno wegetatywnych jak i przetrwalnikowych. Jedynie sterylizacja w autoklawie zapewnia pełne bezpieczeństwo podczas zabiegu.

 

Czym są przetrwalniki?

 

Przetrwalniki, zwane nasieniem, to swoista kapsuła ratunkowa dla mikroorganizmów, która umożliwia im przetrwanie w skrajnie niekorzystnych do życia warunkach. Mogą, to być niskie lub wysokie temperatury, brak substancji odżywczych i wody, promieniowanie UV, czy niekorzystne pH. Mikroorganizmy choć są małe i niewidoczne gołym okiem potrafią być bardzo zaradne i przebiegłe. Ożywają dopiero w sprzyjających warunkach. Wilgoć i ciepło, to dla nich raj na ziemi.

 

Jakie organizmy wytwarzają formy przetrwalnikowe?

 

Przetrwalniki są powszechne wśród bakterii (endospory), glonów (cysty) i grzybów (skleroty).

 

W jaki sposób sterylizuje się przybory i narzędzia do pedicure i manicure w naszym gabinecie kosmetycznym?

 

Jedynym skutecznym sposobem na sterylizowanie narzędzi, to wyjaławianie ich w autoklawie. W salonie Enklwa, narzędzia sterylizuje się w autoklawie parowym, nowej generacji, posiadającym Certyfikat jakości obowiązujący na terenie całej Wspólnoty Europejskiej (UNI EN ISO 9001 & EN 13485). Wyjaławianie odbywa się w odpowiedniej temperaturze 134 stopni Celsjusza i przy odpowiednim ciśnieniu 2,1 bara w ciągu 20 minut. Należy przestrzegać wszystkich trzech parametrów (temperatury, ciśnienia i czasu), gdyż przetrwalniki są odporne na działanie wysokich temperatur. Działanie samej temperatury, nawet 100 stopni Celsjusza przez dłuższy okres, ich nie zabija.

 

Ta strona używa cookies.

Czytaj więcej na temat polityki cookies.